Локо (Сф) прекъсна четиримесечна черна серия

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:0 Нефтохимик в Бургас в среща от 11-ия кръг на "А" група. Маркиньос се разписа в 8-ата минута, а Гаел Нлундулу удвои в 19-ата. В последните секунди на първата част Живко Петков пропусна дузпа за бургазлии.

По този начин столичните "железничари" прекъснаха четиримесечната си черна серия без победа като гост. За последно те бяха надвили с 2:1 Литекс в Ловеч на 22 май. Бургазлии пък записаха седма поредна загуба в шампионата. В класирането "червено-черните" са 9-и с 12 точки, а Нефтохимик - 13-и със 7 точки.

Гостите нанесоха своя удар в самото начало на срещата. В 8-ата минута Маркиньос се възползва от груба грешка на отбраната в зелено и вкара седмото си попадение в първенството.

Само 11 минути след това бразилецът асистира на Гаел, който не остави шансове на Евгени Караманов и отбеляза втория гол в мача.

Едва в 37-ата минута Живко Петков застраши по-сериозно Валентин Галев, но вратарят на столичани спаси. В края на първата част домакините получиха право да изпълнят дузпа заради игра с ръка на резервата Антонио Цанков. Петков застана зад бялата точка, но стреля високо над вратата и пропусна да върне интригата в двубоя.

През втората част играчите на Нефтохимик бяха по-активни, но показаха пълна безидейност в предни позиции. Най-чистото им положение бе пропиляно от Петков в 52-ата минута, а далечни изстрели на Емануил Манев, Коста Янев и Петър Димитров не успяха да намерят целта.